Woda jako źródło zdrowia…

 04 listopada 2019 r., w Nowogardzie, w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyła się prelekcja o znaczeniu wody w życiu człowieka.

Obecni na spotkaniu dowiedzieli się m.in. o tym, że brak odpowiedniej ilości wody w organizmie człowieka powoduje zaburzenia pracy narządów i przemiany materii. Nieodpowiednie nawodnienie organizmu powoduje pogorszenie samopoczucia, zmęczenie, brak apetytu, bóle głowy i wiele innych skutków. Najprostszy sposób stwierdzenia nieodpowiedniego nawodnienia organizmu (zwłaszcza u dzieci) polega na sprawdzeniu jędrności skóry…

Dietetyk, Adrianna Jankowska podkreśliła: „Powinniśmy dbać o właściwe nawodnienie organizmu i pić wodę regularnie, małymi łykami przez cały dzień. Picie odpowiedniej ilości wody to także sposób na utrzymanie właściwej masy ciała.
Ważną rolę odgrywa ilość i rodzaj spożywanych płynów, które mogą mieć różny wpływ na zdrowie. Nadwaga, otyłość, cukrzyca typu 2, zaburzenia w układzie pokarmowym, choroby układu krążenia często zaczynają się od problemów z nawadnianiem organizmu.”
Uczestnicy spotkania uzyskali odpowiedzi na zadane pytania.

P1360705 P1360715 P1360716 P1360717 P1360718 P1360722 P1360729

Prezes Zarządu PSD Koło Nowogard, Eugeniusz Tworek powiedział, że był to pierwszy temat z zaplanowanego cyklu spotkań diabetyków z dietetykiem. Następny temat to „Zasady prawidłowego żywienia, komponowanie posiłków”.

 

avatar

RJZ

Redaktor