Wojewoda upomniał radnego Nieradkę

W liście datowanym na dzień 4 stycznia br., Wojewoda Zachodniopomorski Zbigniew Bogucki, poucza przewodniczącego Rady Miejskiej Marcina Nieradkę za łamanie przepisów prawa. Pouczenia dotyczą m.in. tego, że nie zwoływane były sesje w terminie oraz w niewłaściwy sposób, szczególnie jedna z sesji, została zamknięta.

To kolejne pisma, w których radny Nieradka jest upominany za nie wykonywanie swoich obowiązków zgodnie z prawem i za ich łamanie. Ile razy jeszcze będziemy kompromitowani jako gmina przez przewodniczącego RM?

(…)

P1400709

Reasumując Wojewoda upomniał przewodniczącego RM oraz mu przypomniał o konieczności przestrzegania przepisów powszechnie obowiązującego prawa oraz o obowiązku prowadzenia sesji Rady miejskiej w Nowogardzie zgodnie z zasadami określonymi w ustawie o samorządzie gminnym, jak i Statucie Gminy Nowogard.
Nie ma innego wyjścia… musi przewodniczący Nieradka usiąść w końcu nad przepisami prawa i się pouczyć, albo? Ma dwa wyjścia: albo zrezygnować ze swojej funkcji, albo zacząć słuchać tego, co mu mówi prawnik obecny w czasie obrad sesji Rady Miejskiej.

(…)

Więcej…

Jak będzie?

O czym dowiemy się w najbliższym czasie? Czy coś się zmieni?

avatar

RJZ

Redaktor