Wykład w Szkole Cukrzycy

“Chorzy na cukrzycę wiedzący najwięcej żyją najdłużej” (prof. Joslin)

cukrzyca_nowogard

Zaproszenie

do  Nowogardzkiej “Szkoła Cukrzycy”

    Zawał serca, udar mózgu – czy to też powikłania cukrzycy?

są tematami ósmego, ostatniego wykładu szóstej edycji szkoły, który odbędzie się dnia 19 maja 2017 roku (piątek) o godz. 16:00 w Świetlicy Środowiskowej im. św. Jana Pawła II nr 2 w Nowogardzie (znajdującej się na terenie parafii pw. św. Rafała Kalinowskiego). Wykłady w Szkole Cukrzycy są adresowane do wszystkich osób zainteresowanych problemem cukrzycy pragnących pogłębić lub utrwalić swoją wiedzę o cukrzycy i zagrożeniach jakie niesie ze sobą cukrzyca oraz grożących konsekwencjach jeżeli zbagatelizujemy to zagrożenie lub będziemy w niewłaściwy sposób postępowali po zachorowaniu. Udział w wykładach dla wszystkich uczestników jest bezpłatny. Lekarzem prowadzącym Szkołę Cukrzycy w Nowogardzie jest Pani dr Marzena Kargul.

Wszelkie informacje o zajęciach w Szkole Cukrzycy można uzyskać w dowolnej porze telefonicznie pod nr:  500 553 190;  795 477 793; również za pośrednictwem poczty internetowej e-mail cukrzycanowogard@wp.pl. Aktualne informacje o zajęciach w szkole cukrzycy są publikowane na stronie internetowej PSD Koła Nowogard http://www.cukrzycanowogard.lh.pl/

Efekty leczenia cukrzycy w znacznym stopniu zależą od samego chorego, a nie tylko lekarza i zastosowanego leczenia. To przede wszystkim chory musi zarządzać swoją chorobą przy pomocy lekarza.

Pragnę poinformować, że w miesiącu wrześniu 2017 ruszamy z VII edycją szkoły, na którą zapraszam serdecznie.

Szkoła Cukrzycy w Nowogardzie jest prowadzona przez PSD Koło Nowogard w partnerstwie z:

  • FZPOZ Porozumienie Zielonogórskie

  • Parafią p.w. św. Rafała Kalinowskiego w Nowogardzie

  • Urzędem Miejski w Nowogardzie www.nowogard.pl

  • Dziennikiem Nowogardzkim

  • Portalem internetowym http://www.wnowogardzie.pl/

  • Wörwag Pharmą

 Eugeniusz Tworek
Prezes PSD
Zarządu Województwa
 
Zachodniopomorskiego

 

avatar

RJZ

Redaktor