Wystawy – warsztaty – zabawy

W ramach odbywającego się od 19 do 23 maja 2014 r. w Nowogardzie, XIII Ogólnopolskiego i IX Międzynarodowego Festiwalu Filmów Ekologicznych im. Macieja Łukowskiego „Ekofilm” Nowogard 2014,odbywają się różne przedsięwzięcia.
Na korytarzu NDK można obejrzeć prace zgłoszone do konkursu na plakat promujący tegoroczną edycję festiwalu i wystawę ze zdjęciami nadesłanymi na konkurs fotograficzny pod hasłem: „Na granicy natury i cywilizacji”. Można było wziąć udział w warsztatach pieczenia chleba na zakwasie, w zabawie multimedialnej, w akcji „OdBUDuj marzenia!” (mającej na celu pomoc schronisku dla bezdomnych zwierząt w Sosnowicach)… Na tzw. EkoBazarze (pl. Szarych Szeregów) można było uczestniczyć w wielu atrakcyjnych konkursach, zabawach, testach, degustacji potraw… To był coś więcej niż ekologiczne targi i promocja ekologicznych technologii związanych z recyklingiem.
Jeszcze tylko jutro można wziąć udział w uroczystym zakończeniu FESTIWALU FILMÓW EKOLOGICZNYCH „EKOFILM” IM. MACIEJA ŁUKOWSKIEGO i pojutrze w Eko-Rajdzie ZIELONA SZPRYCHA.

avatar

RJZ

Redaktor