Zachowania rowerzystów

Rowerzyści w miastach wzbudzają różne emocje i reakcje innych użytkowników dróg. Rowerzyści poza promowaniem zdrowego stylu bycia są krytykowani przez pieszych i kierowców samochodowych.

Chodzi głównie o niebezpieczne zachowania. Coraz więcej osób porusza się rowerem po chodnikach, po przejściach dla pieszych lub… „pod prąd” ulicą jednokierunkową. Czy to jest normalne, że rowerzyści czują się coraz swobodniej na chodnikach i przejściach dla pieszych? Dlaczego policja nie reaguje?

Policyjne statystki 2017 roku wskazują na to, że rowerzyści przyczynili się do spowodowania 1 546 wypadków. W wypadkach tych zginęło 119 osób, a 1481 zostało rannych. W 192 przypadkach rowerzysta był pod wpływem alkoholu.

Schowek01 Schowek02

Więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,23652568,piesi-i-kierowcy-kontra-rowerzysci.html#BoxMTPPush

Z różnych informacji medialnych dowiadujemy się o częstych przypadkach poruszania się rowerem po naszych gminnych i powiatowych drogach pod wpływem alkoholu, stwierdzonych przez policję nowogardzką.

Jeśli jesteś rowerzystą (i) lub pieszym, albo kierowcą pojazdu mechanicznego, uważaj na innych użytkowników dróg!

Jeśli masz ciekawe spostrzeżenia lub opinie na wyżej poruszone tematy napisz pod adres: redakcja@wNowogardzie.pl

W Goleniowie, dzielnicowi umundurowani nieco inaczej, bo w białe koszulki z krótkim rękawem i czarne krótkie spodenki pełnią służbę na rowerach. Kiedy w Nowogardzie?

Schowek03

http://goleniow.policja.gov.pl/zgl/aktual/aktu/19574,Patrole-rowerowe-dzielnicowych.html

avatar

RJZ

Redaktor