Zajęcia szkolne w trybie zdalnym

 14 października 2020 r., w nowogardzkim ratuszu odbyła się konferencja rzecznika prasowego burmistrza Roberta Czapli.

Rzecznik, p. Ewa Brzykcy poinformowała o tym, że w najbliższym czasie, w dwóch nowogardzkich szkołach podstawowych i wiejskiej szkole w Żabowie lekcje będą prowadzone w trybie zdalnym. Jeden z nauczycieli uczący w Szkołach Podstawowych nr 1 i nr 4 w Nowogardzie oraz w SP w Żabowie jest zakażony koronawirusem. Dyrektorzy tych szkół poinformowali Gminę o wystąpieniu z wnioskiem do Sanepidu o zgodę na tymczasowe zdalne nauczanie. Po otrzymaniu zgody Sanepidu zapadła decyzja o tymczasowej zmianie trybu prowadzenia nauki w ww. szkołach.

P1400404

Szkoła Podstawowa w Żabowie i SP 1 w Nowogardzie w całości przechodzą na nauczanie zdalne w dniach 15 do 22 października, a w SP 4 dotyczyć to będzie klas V i VII w dniach od 14 do 23 października. Uczniowie, którzy mieli kontakt z zakażonym nauczycielem i ich rodziny zostaną objęci kwarantanną.

Szkoły są przygotowane do zmiany trybu pracy, posiadają także odpowiedni do tego sprzęt. Procedura jest standardowa i wszystko powinno przebiec bez większych zakłóceń. Warunki bezpiecznej pracy uczniów i nauczycieli nadal będą zachowane.

W związku z sytuacją burmistrz informuje o działaniach profilaktycznych podjętych w szkołach i apeluje do mieszkańców całej gminy o zachowanie bezpieczeństwa. Pani rzecznik podkreśliła, że Urząd Miejski w Nowogardzie pozostaje otwarty dla interesantów bez zmian.

 

avatar

RJZ

Redaktor