Zaproszenie do Nowogardzkiej “Szkoła Cukrzycy”

“Chorzy na cukrzycę wiedzący najwięcej żyją najdłużej” (prof. Joslin)

 Retinopatia, nefropatia, neuropatia – łatwiej zapobiegać niż leczyć. Stopa cukrzycowa.

nowogardzkieko_osą tematami wykładu, który odbędzie się dnia 21 kwietnia 2017 roku (piątek) o godz. 16:00 w Świetlicy Środowiskowej im. św. Jana Pawła II nr 2 w Nowogardzie (znajdującej się na terenie parafii pw. św. Rafała Kalinowskiego). Wykłady w Szkole Cukrzycy są adresowane do wszystkich osób zainteresowanych problemem cukrzycy pragnących pogłębić lub utrwalić swoją wiedzę o cukrzycy i zagrożeniach jakie niesie ze sobą cukrzyca oraz grożących konsekwencjach jeżeli zbagatelizujemy to zagrożenie lub będziemy w niewłaściwy sposób postępowali po zachorowaniu. Udział w wykładach dla wszystkich uczestników jest bezpłatny. Lekarzem prowadzącym Szkołę Cukrzycy w Nowogardzie jest Pani dr Marzena Kargul.

Wszelkie informacje o zajęciach w Szkole Cukrzycy można uzyskać w dowolnej porze telefonicznie pod nr:  500 553 190;  795 477 793; również za pośrednictwem poczty internetowej e-mail cukrzycanowogard@wp.pl. Aktualne informacje o zajęciach w szkole cukrzycy są publikowane na stronie internetowej PSD Koła Nowogard http://www.cukrzycanowogard.lh.pl/

Efekty leczenia cukrzycy w znacznym stopniu zależą od samego chorego, a nie tylko lekarza i zastosowanego leczenia. To przede wszystkim chory musi zarządzać swoją chorobą przy pomocy lekarza.

Szkoła Cukrzycy w Nowogardzie jest prowadzona przez PSD Koło Nowogard w partnerstwie z:

  • FZPOZ Porozumienie Zielonogórskie
  • Parafią p.w. św. Rafała Kalinowskiego w Nowogardzie
  • Urzędem Miejski w Nowogardzie www.nowogard.pl
  • Dziennikiem Nowogardzkim
  • Portalem internetowym http://www.wnowogardzie.pl/
  • Wörwag Pharmą

 Eugeniusz Tworek
Prezes PSD
Zarządu Województwa
Zachodniopomorskiego

avatar

RJZ

Redaktor