Już 26 lipca startuje Jarmark Doberski!

Już 26 lipca w piątek po raz kolejny będziemy mieli szansę na super zabawę. Mowa oczywiście o XIV Jarmarku Doberskim, który to właśnie w tym dniu, równo o godz. 17.00 zostanie otwarty przez Burmistrz Dobrej p. Barbarę Wilczek.

Jak już utarło się w poprzednich latach, pierwszy dzień imprezy skierowany jest do osób, które są i czują się młodo. Pierwszą okazją do zabawy i rywalizacji o tytuł mistrza dostaniemy już o godz. 19.00, kiedy to po raz drugi będą odbywały się Mistrzostwa Europy w Piciu Soku Grejpfrutowego. Konkurencja może wydawać się błaha, ale nic bardziej mylnego. Emocje i zabawa gwarantowane! Radzimy trenować już od dziś, a w czasie Jarmarku pilnować godziny, aby nie przegapić możliwości udziału. Zaraz po zakończeniu zmagań Doberska scena eksploduje kolejny raz. Tym razem za sprawą gorących dziewcząt z zespołu Heaven, które to rozruszają nasz rynek na dobre. Zespół Heaven przeniesie publiczność do muzycznego nieba!

Zaraz po nich, tak jak i w poprzednich latach, gorącą atmosferę przed gwiazdą wieczoru podtrzyma DJ Radia ESKA, który to zabawi nas najlepszą muzyką. Wisienką na piątkowym torcie XIV Jarmarku Doberskiego jest występ zespołu, który wzbudził największe zainteresowanie wśród publiczności ostatniego Sylwestra z Polsatem. O godz. 22.30 na scenie Rynku w Dobrej wystąpi zespół MIRAMI. Ponad godzinna zabawa zagwarantowana przez 3 piękne kobiety, na pewno nie pozwoli nam stać obojętnie w tym czasie.  Na zakończenie pierwszego dnia, już po występie Mirami, na naszych deskach pojawi się kolejny gość, a mianowicie Dj Maiqel.

Otwarcie drugiego dnia XIV JD przewidziane jest na godz. 10.30. Sobota szczególnie polecana jest dla osób lubiących i interesujących się sztuką ludową, bo w tym dniu jej nie zabraknie. Nie można także zapomnieć o rycerzach, którzy tego dnia odwiedzą naszą piękną miejscowość.

Śmiało można stwierdzić, że ranek zaczniemy z „kopyta”, bo już kilka minut po otwarciu będziemy mogli kibicować biegaczom. W szranki staną zarówno ci najmłodsi jak i starsi. Niezależnie od wieku, każdy kto czuje się na siłach, będzie mógł wystartować w biegu OPEN, który rozpocznie się o godz. 12.00, a więc gorąco zapraszamy do udziału w celu podtrzymania kondycji. O tej samej godzinie mamy również coś dla osób, które wolą swoją energię wyładować w późniejszym czasie, a mianowicie otwarcie Jarmarku Sztuki Ludowej. Kto przyjedzie i co zaprezentuje – to tajemnica, którą Państwo muszą osobiście sprawdzić, a naprawdę warto.

Od godz. 12.00 równolegle do zabawy na scenie głównej, atrakcje czekają również na nas pod zamkiem, gdzie gościnnie zostaniemy przyjęci przez damy i rycerzy prosto ze średniowiecza. Już od 12.30 będziemy mogli podziwiać oręż, męstwo i piękno wybranek wszystkich przybyłych wojów, którzy to przemaszerują przez Dobrą. Następnie rozpocznie się gra KUBB, której nazwa niczego nie sugeruje, więc zapraszamy każdego z osobna do odkrycia jej tajników. Zaraz po tym wydarzeniu rozpoczyna się kolejna konkurencja dla sportowców. Pierwszy raz w Dobrej będziemy mogli wziąć udział w turnieju Ulicznej Piłki Nożnej. Każdego, kto jest sympatykiem tej konkurencji już teraz gorąco zapraszamy.

Nie zabraknie również wydarzeń związanych z Kulturą i Kulinariami przez duże „K”!

Na ulicy Armii Krajowej będą prezentowały się stoiska wypełnione tradycyjnymi potrawami, a to w pięknej scenerii wystawy malarskiej i rzeźbiarskiej. Wszyscy uczestnicy będą mogli również zdobyć przepisy na pyszne posiłki prosto ze średniowiecza. O to zadbają bractwa rycerskie, które przygotowanymi na żywym ogniu potrawami będą częstować pod Sceną Średniowieczną. O godz. 14.00 na scenie głównej odegrana zostanie sztuka teatralna przedstawiona przez Teatr  ART-RE.

„Turniej bojowy o pas Sześciopalczastego Rycerza”, czyli kolejna atrakcja zagwarantowana nam przez rycerzy, będzie trwała przez dwie godziny pod malowniczymi ruinami doberskiego zamczyska. Zmagania bractw rycerskich, często przyprawionych szczyptą humoru przyciągały zawsze rzesze widzów.

W międzyczasie na rynku odbywać się będą walki sumo jak i pokazy kulturystyczne. Jeśli ktoś dba o swoją sylwetkę i pragnie poznać tajniki od najlepszych to nie może go tam zabraknąć. Jednak cóż to byłby za smutny Jarmark, gdyby zabrakło na scenie najbardziej popularnego w regionie, prezentującego skoczny i wesoły gatunek muzyczny zespół – Wesołe Gospodynie? Nasze drogie Panie i Wesołe Chłopaki zaprezentują swoją twórczość o godzinie 16.00.

Po występie pozwolimy sobie przywitać i zapoznać Państwa z zaproszonymi gośćmi i sponsorami. Godzina 17.00 to czas konkursów, zabaw i rywalizacji. Dzieci będą mogły sprawdzić swoją wiedzę na temat selektywnej zbiórki odpadów. Jeśli ktoś chce się przenieść w klimaty średniowieczne, to Biegi Rycerskie dla dam, rycerzy i mieszczan będą strzałem w dziesiątkę. Scena Średniowieczna gwarantuje nam rozrywkę prosto z odległych czasów.

Na przestrzeni ostatnich lat zostaliśmy przyzwyczajeni do licznych przedstawień teatralnych prezentowanych podczas Jarmarku. Tak samo będzie w tym roku, gdzie oprócz opisanej wcześniej sztuki, zostaniemy „poczęstowani” przedstawieniem wykonanym przez rycerzy i ich damy o tajemniczej nazwie: „Całkiem niedawno, czyli mroki średniowiecza”. Czego możemy się spodziewać? To trzeba sprawdzić osobiście. Po występie nastąpi finał gry w KUBB i rozdanie nagród.

Pod koniec dnia, ostatnim wydarzeniem na Scenie Średniowiecznej, będzie „Bitwa pod zamkiem”, która to przeniesie nas na pole walki i przyprawi o miłe mrowienie na plecach. Po pożegnaniu się z dzielnymi wojownikami, publiczność przeniesie się na scenę główną, gdzie odbędzie się kolejna edycja „Mistrzostw Europy w Jedzeniu Kiełbasy Doberskiej”. Tego wydarzenia nie trzeba nikomu opisywać, co potwierdza fakt o ilości zgromadzonych osób na Rynku, który praktycznie „pęka” w szwach podczas zmagań 10 śmiałków, w tym trzykrotnego obrońcy tytułu Pana Bogusława Tabora.

Kilka minut później, bo już o godz. 21.00 na scenie głównej Rynku w Dobrej będziemy gościć jedną z dwóch sobotnich gwiazd wieczoru. Koncert zespołu UKEJE, na pewno pozostanie nie jednemu z Państwa w głowie przez długi czas i jesteśmy pewni, że będzie kojarzony bardzo pozytywnie. Występ grupy nie jest ostatnim jaki został przewidziany na sobotni wieczór. Drugą gwiazdą wieczoru będzie zespół Redlin. Zabawę do późnych godzin nocnych zagwarantuje nam DJ Mrozik.

„Mała miejscowość – wielka impreza” słowa przybyłej na poprzedni Jarmark turystki z Warszawy najlepiej opisują to, co czeka nas na XIV Jarmarku Doberskim.

Zapraszamy serdecznie

Więcej na: www.jarmarkdoberski.pl

avatar

Nadesłane do Redakcji

Autorem jest osoba podpisana pod artykułem. Jeżeli chciałbyś aby Twój artykuł znalazł się na portalu po prostu wyślij go na nasz redakcyjny adres redakcja@wnowogardzie.pl