Relacja z 2 kolejki NALP

W niedzielne popołudnie odbyła się 2 kolejka rozgrywek NALP. Co warte podkreślenia, widownia znów nie zawiodła i trybuny kolejny raz były zapełnione. W pierwszym niedzielnym […]

W niedzielne popołudnie odbyła się 2 kolejka rozgrywek NALP. Co warte podkreślenia, widownia znów nie zawiodła i trybuny kolejny raz były zapełnione.

W pierwszym niedzielnym spotkaniu spotkały się dwie drużyny, które jeszcze nigdy ze sobą nie grały. Naprzeciw siebie stanęły FC po Nalewce i Olimpiakos, a faworytem była ekipa Gracjana Golemy, która to w składzie ma kilku dobrych graczy. Pierwsza część gry upłynęła w środkowej części pola – mało akcji, dużo chaosu – i gdy wydawało się, że po 12 minutach będzie bezbramkowy remis wtedy to Paweł Jeziorski na 3 sekundy przed syreną dał prowadzenie młodym graczom z FC. Druga połówka to dominacja „Nalewki”, która wypunktowała Olimpiakos kończąc strzelanie na pięciu golach, a tracąc zaledwie dwa.

Parasol – Radosław, to drugie spotkanie które odbyło się w niedzielę. Tak jak w pierwszym tak i w drugim meczu walka toczyła się w środkowej części pola, mało składnych akcji, dużo niecelnych podań oraz fatalne błędy obrońców, które skutkowały trzema bramkami. Pierwszy z owych błędów wykorzystał Daniel Dudziec, kolejne dwa gracze z Radosławia. W międzyczasie jedna z nielicznych składnych akcji przyniosła bramkę za sprawą Pawła Kusia. I tak trzy punkty powędrowały na konto nowej ekipy z Radosławia.

W trzecim meczu ujrzeliśmy istny pogrom Budowlanych, a kanonadę strzelecką urządzili sobie gracze Pampeluny Pereiros. Warto zaznaczyć, iż Pampeluna zaczyna trzeci sezon znów od gromienia swych rywali, a jak jest na finiszu rozgrywek to wszyscy wiedzą – regres. Oby w tym roku było lepiej.

Czwarty mecz przyniósł nam emocje do ostatniej sekundy, a spotkała się drużyna Probudu Andrzeja Kani z Seniorami. Pierwsze minuty gry to dominacja Probudu, który strzelił dwie bramki, a ich autorami byli Filip Lewiński oraz Kamil Pacelt. Gdy zdawało się, że Seniorzy już leżą, sygnał do odrabiania strat dał Kamil Lewandowski, a wyrównał ładnym strzałem Michał Soska. Druga część gry to cios za cios, sporo fauli, świetne interwencje bramkarzy oraz nie wykorzystany przedłużony rzut karny wykonywany przez Emila Kamińskiego. Ostatecznie padł wynik remisowy 3:3.

Ostatni mecz to pogrom Czarnych Chmur, a ich katem byli zawodnicy Tubisi, którzy zaaplikowali swym rywalom sześć bramek. Na duże brawa zasługuje Artur Lipiński – autor czterech goli. Honor Chmur uratował Marcin Kolasa.

 

2 kolejka

FC po Nalewce – Olimpiakos 5:2 (1:0) (P. Jeziorski x2, K. Kubicki, M. Jastrowicz, K. Tomicki – D. Ryba, A. Płuciennik)

Radosław – Parasol 3:1 (0:1) (P. Kuś, D. Feledyn, G. Wnuczyński – D. Dudziec)

Pampeluna Pereiros – Budowlani 5:0 (2:0) (A. Balcer x2, D. Kurek, M. Piątkowski, D. Wawrzyniak)

Probud – Seniorzy 3:3 (2:2) (K. Pacelt x2, F. Lewiński – K. Lewandowski, M. Soska, P. Winogrodzki) żółte kartki – K. Pacelt, W. Guźniczak (obaj Probud)

Czarne Chmury – Tubisie 1:6 (0:3) (A. Lipiński x4, P. Maksymowicz, P. Seweryniak – M. Kolasa) żółta kartka – P. Seweryniak (Tubisie)

M pkt zw re prz br różnica
Pampeluna Pereiros 2 6 2 0 0 9-0 +9
Radosław 2 4 1 1 0 6-4 +2
Seniorzy 2 4 1 1 0 6-5 +1
Tubisie 2 3 1 0 1 8-4 +4
Czarne Chmury 2 3 1 0 1 8-7 +1
FC po Nalewce 2 3 1 0 1 6-9 -3
Probud 2 2 0 2 0 5-5 0
Parasol 2 1 0 1 1 3-5 -2
Budowlani 2 1 0 1 1 3-8 -5
Olimpiakos 2 0 0 0 2 2-9 -7

Strzelcy:

4 – A. Lipiński (Tubisie)

3 – P. Jeziorski (FC po Nalewce), G.Wnuczyński (Radosław), P. Winogrodzki (Seniorzy), A. Balcer (Pampeluna Pereiros)

2 – M. Kolasa, A. Piotrowicz, D. Mondrowski (wszyscy Czarne Chmury), B. Kaczor (Budowlani), D. Feledyn (Radosław), M. Soska (Seniorzy), P. Maksymowicz, P. Seweryniak (obaj Tuisie), M. Piątkowski (Pampeluna Pereiros)

3 kolejka 22.12.2013

15.00 Tubisie – Probud

15.30 Budowlani – FC po Nalewce

16.00 Seniorzy – Radosław

16.30 Olimpiakos – Czarne Chmury

17.00 Parasol – Pampeluna Pereiros

 

Tagi: ,
avatar

Redakcja