Jakie samochody znaleźć można w ofercie polskich wypożyczalni?

samochod

Jakie auta czekają na klientów w polskich wypożyczalniach? Które z nich okażą się najlepszym wyborem na letnią podróż ze znajomymi?

Wakacyjny wyjazd po Polsce wraz z grupą znajomych to jeden z lepszych sposobów na spędzenie tegorocznego urlopu. Jego organizację znacznie ułatwi wynajęcie samochodu. Jest nie tylko tańsze, niż poruszanie się po poszczególnych miejscach pociągami czy autobusami (więcej na ten temat w artykule „Jak tanio wypożyczyć samochód na weekendowy wyjazd z przyjaciółmi do Szczecina?”). Za takim rozwiązaniem przemawia też różnorodność dostępnych w ofercie wypożyczalni modeli.

Auta z wypożyczalni. Autosegment A

To właśnie niewielkie, miejskie samochody cieszą się największym zainteresowaniem wśród klientów wypożyczalni. Przyczyn takiego stanu jest wiele. Najważniejsze to z całą pewnością łatwość prowadzenia i parkowania – zwłaszcza na zatłoczonych ulicach dużych miast – oraz niskie ceny najmu. Dobę jazdy autami takimi jak Mitsubishi Spacestar czy Skoda Citygo wypożyczalnia samochodów w Szczecinie oferuje za około 80-100 złotych.

Samochody do wypożyczenia. Autosegment B

Jeszcze tańsze może być wypożyczenie któregoś z przedstawicieli autosegmentu B. Tu zdarzają się promocje, dzięki których samochód wynajmiemy już za 69 złotych za dobę, zaś standardowa cena wynosi około 100 złotych. Auta z tego są segmentu są niemal równie zwrotne, co A, a zarazem oferują nieco większy komfort i większe wnętrze. Wśród modeli, które znajdziemy w polskich wypożyczalniach na największą uwagę zasługują Skoda Fabia, Hyundai I20 i Ford Fiesta.

Auto do wynajęcia. Autosegment C

Sporym zainteresowaniem ze strony klientów wypożyczalni cieszą się też auta z segmentu C. Dobrze sprawdzają się w mieście i są ekonomiczne (doba wynajęcia jednego z nich to koszt od 80 do 120 złotych), a jednocześnie pozwalają na zabranie większej ilości bagaży, co czyni je dobrym rozwiązaniem na przykład dla klientów szukających samochodu na wakacje. Jeśli chodzi o autosegment C, w polskich wypożyczalniach możemy wypożyczyć między innymi Nissana Juke, Opla Astrę czy Seata Leona.

Samochody na wynajem. Autosegment D

W ofercie wypożyczalni samochodów działających w Polsce coś dla siebie znajdą również bardziej wymagający kierowcy. Jeśli chodzi o autosegment D, czekają na nich takie modele jak Mazda 6, Hyunday I40 czy KIA Optima. Każde z tych aut dostępne jest w wersji sedan oraz (przydatnej podczas wakacyjnych wyjazdów) kombi.

 

avatar

Ogłoszenie/artykuł sponsorowany