Zbiórka odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego

Już wkrótce na terenie gminy Nowogard odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.Odbiór wymienionych wyżej odpadów odbywać się będzie w formie […]

Już wkrótce na terenie gminy Nowogard odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.Odbiór wymienionych wyżej odpadów odbywać się będzie w formie wystawki w dniach 7-11 kwietnia 2014 r. Mieszkańcy domów jednorodzinnych mogą wystawiać je przed posesję. W budynkach wielolokalowych odpady wielkogabarytowe oraz zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny należy wystawiać przy pojemnikach na odpady komunalne.

Istotne by odpady były wystawione przed godziną 7.00 w dniu, w którym zaplanowany jest ich odbiór na danej ulicy lub w danej miejscowości. Niespełnienie tego warunku może skutkować nieodebraniem odpadów.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że odpady wielkogabarytowe to odpady komunalne, które nie mieszczą się w przydomowych pojemnikach. W praktyce w ramach zaplanowanej zbiórki można wystawiać wszelkiego rodzaju meble (stoły, szafy, krzesła itp.), materace, pierzyny, domowe suszarki na pranie, wózki dziecięce, duże zabawki dziecięce i inne tego typu odpady. Nie będą odbierane takie odpady jak opony i części samochodowe, odpady budowlane, okna, drzwi, wanny, umywalki, muszle i spłuczki toaletowe, rolety, płoty, odpady ogrodowe czy spakowane w worki, wiadra lub kartony odpady domowe.

Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny powinien być wystawiany kompletny.

Szczegółowy harmonogram można znaleźć tutaj.

p.o. Kierownika ZBK
Grażyna Grosicka

Źródło: UM Nowogard

Tagi:
avatar

Redakcja