Ćwierćfinał Mistrzostw Polski w zasięgu ręki!

PIŁKA RĘCZNA WRACA DO NOWGARDU. ĆWIERĆFINAŁ MISTRZOSTW POLSKI W ZASIĘGU RĘKI – HANDBALL NOWOGARD W PIĘKNYM STYLU WYGRYWA W KOSZALINIE Zacięty mecz, wysoka stawka którą […]

Zacięty mecz, wysoka stawka którą jest ćwierćfinał Mistrzostw Polski, dramatyczny, wyrównany pojedynek i nokautująca końcówka zespołu z Nowogardu – oto obraz spotkania pomiędzy Gwardią Koszalin i Handball Nowogard.

W minioną niedzielę Koszalinie odbył się kolejny mecz w ramach MISTRZOSTW WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO JUNIORÓW MŁODSZYCH pomiędzy zespołami GWARDIA KOSZALIN i HANDBALL NOWOGARD. Mecz dostarczył wielu emocji, toczył się w cyklu „bramka za bramkę” i ostatecznie zakończył się zwycięstwem naszej drużyny 29:22.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Wynik aż do 30 minuty oscylował w granicach remisu. Najwyższa, bo trzybramkowa przewaga zespołu z Nowogardu, została bardzo szybko zniwelowana i ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się remisem 11:11. W tej odsłonie meczu szczególnie wyróżnił się Damian Baranowski, który dla naszej drużyny rzucił aż 7 bramek z 11!!!

Druga odsłona tego dramatycznego pojedynku, którego stawką jest awans do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski, wyglądała podobnie jak pierwsza. Na skuteczne akcje zespołu Koszalińskiego bardzo szybko i efektownie odpowiadali młodzi zawodnicy z Nowogardu. Taki obraz gry mogliśmy oglądać aż do 51 minuty. Wtedy po raz ostatni sędziowie w swoich protokołach odnotowali remis. Od stanu 20:20 drużyna naszych młodych szczypiornistów złapała wiatr w żagle i zaczęła skutecznie punktować zawodników Gwardii Koszalin. W drużynie tych ostatnich jakby coś „pękło” i nie byli w stanie odpowiedzieć na piorunującą końcówkę w wykonaniu naszych zawodników. Przez ostatnie 9 minut meczu Gwardia zdołała rzucić jedynie dwie bramki, podczas gdy zawodnicy Handball Nowogard rzucili ich aż 9!!! O skuteczność w naszej drużynie zadbali Sebastian Suchy (7 trafień), Dawid Fedeńczak (5 trafień), Paweł Królik (4 trafienia) i Konrad Królik (3 trafienia). Damian Baranowski do swoich 7 bramek z pierwszej połowy dołożył jeszcze trzy i z 10 bramkami został najskuteczniejszym zawodnikiem naszej drużyny.

To była piękna, ale nerwowa końcówka meczu. Emocje skutecznie podgrzewali jeszcze sędziowie, którzy kilkoma kontrowersyjnymi decyzjami doprowadzali do żywiołowych reakcji na ławkach rezerwowych. Niech świadczy o tym fakt, że w pierwszej połowie, za kwestionowanie niektórych decyzji sędziów, nowogardzki trener Bartosz Zdanowicz otrzymał żółtą kartkę.
Mecz w Koszalinie otworzył nam drogę do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski. Do pełnego sukcesu brakuje jeszcze zwycięstwa z drużyną Chrobry Gryfice. Decydujący mecz „o wszystko” już w najbliższą niedzielę w hali sportowej SP 3 w Nowogardzie. Początek o godzinie 10:30.