Dobra postawa szczypiornistów z Nowogardu

W niedzielę 24 lutego w hali sportowej przy SP 3 w Nowogardzie odbył się kolejny mecz w ramach Mistrzostw Województwa Zachodniopomorskiego w kategorii Junior Młodszy. […]

W niedzielę 24 lutego w hali sportowej przy SP 3 w Nowogardzie odbył się kolejny mecz w ramach Mistrzostw Województwa Zachodniopomorskiego w kategorii Junior Młodszy. Gospodarz, drużyna Handball Nowogard, podejmowała zespół MKS Kusy Szczecin. Stojący na wysokim poziomie mecz zakończył się zwycięstwem faworyzowanej drużyny gości. Jednak końcowy wysoki wynik na tablicy 22:30 nie odzwierciedlał sytuacji na boisku i nie był rzeczywistym obrazem przebiegu meczu.

Od początku meczu gospodarze rzucili się do ataku na bramkę przeciwnika i po kilku skutecznych i bardzo widowiskowych akcjach Nowogard prowadził już 5:2. Wydawało się, że nasi młodzi szczypiorniści złapali odpowiedni rytm i kontynuując taką grę mogą doprowadzić do małej sensacji i pokonać faworytów ze Szczecina. Jednak w tym momencie coś się zacięło w dobrze funkcjonującym mechanizmie i zawodnicy Kusy Szczecin, wykorzystując kontrataki, zdołali szybko wyjść na prowadzenie. Przewaga gości utrzymała się do końca pierwszej połowy i po 30 minutach na tablicy widniał wynik 9:13.

Początek drugiej połowy przypominał fragmenty z początku spotkania – skuteczne akcje zawodników Handball Nowogard, ich wola walki oraz ambitna i agresywna gra w obronie, wspomagane głośnym i żywiołowym dopingiem licznie zgromadzonej publiczności sprawiły, że nasi Juniorzy doprowadzili do remisu. Przez kilka minut zawodnicy obu drużyn wymieniali ciosy i na bramkę odpowiadali kolejną bramką. O końcowym, niekorzystnym dla nas wyniku zdecydowało zmęczenie zawodników, zbyt krótka ławka rezerwowych, niepozwalająca na dokonanie niezbędnych zmian oraz seria niecelnych podań i prostych strat piłki przy rozgrywaniu ataku pozycyjnego. Ostatecznie drużyna Kusy Szczecin odniosła w Nowogardzie ośmiobramkowe zwycięstwo i zasłużenie wywiozła komplet punktów z gościnnego Nowogardu.

Jednak mimo przegranej postawa naszych zawodników może cieszyć. Pod względem sportowym nie odstawali od faworyzowanych Szczecinian. Przez większą część spotkania imponowali ambicją, paradami bramkarzy, pięknymi akcjami zespołowymi i indywidualnymi oraz efektownymi bramkami, co pozwala optymistycznie myśleć o kolejnej kolejce spotkań, która odbędzie się 17 marca. Drużyna Handball Nowogard podejmie tym razem zespół Chrobry Gryfice. Już teraz serdecznie zapraszamy.