Handball Nowogard na “Kalisz Cup”

W dniu 14 marca 2015r. Klub Handball Nowogard był uczestnikiem III Turnieju Piłki Ręcznej „Kalisz Cup” 2015 o puchar Burmistrza Miasta Kalisz. Na pięknej Hali […]

W dniu 14 marca 2015r. Klub Handball Nowogard był uczestnikiem III Turnieju Piłki Ręcznej „Kalisz Cup” 2015 o puchar Burmistrza Miasta Kalisz. Na pięknej Hali Kalisz Arena prócz szczypiornistów z Nowogardu zameldowały się drużyny Startu Konin, Górnik Złotoryja, Oldboys Koronowo, Chojeński Klub Sportowy Łódź, Szczypiorno Kalisz.

Drużyny zostały podzielone na dwie grupy po trzy zespoły, mecze rozegrano systemem każdy z każdym. Nowogardzki Klub w pierwszym spotkaniu zmierzył się z drużyną z Koronowa. Spotkanie to dobrze zaczęli przeciwnicy, którzy od samego początku wyszli na prowadzenie i utrzymywali je przez większość meczu. W końcówce spotkania było coraz bardziej nerwowo, obrona Nowogardu zaczęła grać mocniej i konsekwentniej, a Oldboye z Koronowa zaczęli popełniać błędy. Skutecznością 100% na prawym skrzydle wykazał się Wiesław Piotrowicz, który rzucił kolejno 3 bramki dające remis, a następnie prowadzenie i mecz zakończył się wynikiem 12:11 dla Handball Nowogard. W drugim meczu po krótkim odpoczynku Handball Nowogard spotkał się z Górnikiem Złotoryja. Ten mecz nowogardzianie rozpoczęli wyśmienicie prowadząc i kontrolując spotkanie przewagą dwóch, trzech bramek. Wynik do przerwy 6:3, więc wydawać by się mogło, że już nic złego nie może się wydarzyć. Jednak po zmianie stron Górnik zaczął odrabiać straty i po chwili na tablicy wyników widniało 6:6 a następnie 8:6 dla Złotoryi. Proste błędy szczypiornistów z Nowogardu były bezlitośnie wykorzystywane przez rywala. Czas uciekał, a Handball nie mógł zdobyć siódmej bramki. Nerwy wzięły górę, Górnik zawzięcie bronił wyniku i mecz zakończył się przegraną Nowogardu 8:9. Taki rezultat stawiał pod znakiem zapytania dalszy los Handballu w turnieju, konieczne było oczekiwanie na wynik spotkania Oldboyów Koronowo z Górnikiem Złotoryja.

W tej grupie mogło wydarzyć się wszystko – gra o miejsce piąte, trzecie lub w finale. Nasi główni rywale wyszli na mecz z myślą jedynie o wygranej. Mecz walki, ostrych starć i na szczęście mało bramek. Do ostatnich sekund ważyły się losy wygranej, a w konsekwencji również tego, kto zajmie które miejsce w grupie. Mecz zakończył się wygraną Koronowa 8:7 i po podliczeniu i sprawdzeniu wszystkich różnic bramkowych i punktów Handball Nowogard o jedną bramkę zdobytą więcej zajął pierwsze miejsce w grupie, co oznaczało mecz finałowy z gospodarzami Turnieju Szczypiornem Kalisz. Na drugim miejscu w grupie uplasowała się drużyna z Koronowa rzucająca o jedną bramkę mniej, a na trzecim Górnik o cztery bramki mniej. Pierwszy raz w historii Klubu miała miejsce taka sytuacja, iż trzy drużyny miały po rozegraniu wszystkich swoich meczów taką samą ilość punktów i bilans bramek zero. Emocji nie brakowało.

Mecz finałowy o Puchar Burmistrza Handball rozpoczął dobrze, prowadząc spotkanie dwiema bramkami. Niski wynik do przerwy, jednak z korzyścią dla Nowogardu 6:4. W drugiej połowie gospodarze z Kalisza szybko pokazali, iż mecz się jeszcze nie skończył, objęli prowadzenie i nie oddali go już do ostatniego gwizdka sędziego. Spotkanie zasłużenie wygrała drużyna z Kalisza, której gratulujemy. W zespole Handballu Nowogard nagrodę indywidualną otrzymał Arkadiusz Jadach za Najlepszego Bramkarza turnieju.

Klasyfikacja końcowa:

  1. Szczypiorno Kalisz
  2. Handball Nowogard
  3. Start Konin
  4. Oldboys Koronowo
  5. Górnik Złotoryja
  6. Chojeński Klub Sportowy Łódź

Piotr Machut

avatar

Nadesłane do Redakcji

Autorem jest osoba podpisana pod artykułem. Jeżeli chciałbyś aby Twój artykuł znalazł się na portalu po prostu wyślij go na nasz redakcyjny adres redakcja@wnowogardzie.pl