Handball Nowogard najlepszy!

Pełne dramatyzmu spotkania…. emocje towarzyszące każdej pięknej bramce i efektownej akcji… ręce unoszone w górę z okrzykiem triumfu lub gesty rozpaczy… radość zwycięstwa i gorycz […]

Pełne dramatyzmu spotkania…. emocje towarzyszące każdej pięknej bramce i efektownej akcji… ręce unoszone w górę z okrzykiem triumfu lub gesty rozpaczy… radość zwycięstwa i gorycz porażki – taką kumulację doznań można zobaczyć tylko na parkietach sportowych gdzie króluje piłka ręczna.

Taki właśnie całodniowy spektakl zafundowali mieszkańcom Kamienia Pomorskiego szczypiorniści-oldboje, którzy jak co roku tradycyjnie spotkali się w sali sportowej w tym pięknym mieście na V Ogólnopolskim Turnieju Oldbojów w Piłce Ręcznej. Organizatorami turnieju była drużyna Handball Nowogard oraz MOSiR Kamień Pom., którzy na kamieński parkiet zaprosili drużyny zarówno męskie (z Koszalina, Wielunia, Golczewa i Dąbia) jak i żeńskie (ze Szczecina, Świdwina i Koszalina).

Zarówno panie jak i panowie rywalizowali w swoich kategoriach w systemie „każdy z każdym”, i tak po emocjonujących spotkaniach wśród drużyn żeńskich triumfowała drużyna AZS Koszalin, przed ekipą Pogoni Szczecin i zespołem Relaksu Świdwin. Pierwsze spotkanie pomiędzy piłkarkami z Koszalina i Świdwina zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem tych pierwszych 21:9 i od razu ustawiło zespół AZS w roli faworytek turnieju.

Drugie spotkanie przedstawicielek kobiecego szczypiorniaka pomiędzy Pogonią Szczecin a AZS Koszalin stało na bardzo wysokim poziomie i było bardzo wyrównane. Ostatecznie triumfowały piłkarki z Koszalina 15:11 i tym sposobem uplasowały się na pierwszym miejscu w turnieju. Ostatnie spotkanie pomiędzy Relaksem Świdwin a Pogonią Szczecin było meczem o drugie miejsce. Lepsze okazały się Szczecinianki, które w pięknym stylu pokonały ambitnie grające zawodniczki ze Świdwina 21:12.

W grupie męskiej sytuacja po kilku spotkaniach wyłoniła dwóch liderów: do przedostatniej kolejki turnieju swoich spotkań nie przegrały tylko przedstawiciele Gwardii Koszalin i Handball Nowogard. Do tej chwili oba zespoły zdecydowanie i w widowiskowym stylu wygrywały wszystkie swoje mecze i w tym momencie stało się jasne że pojedynek między tymi dwoma drużynami będzie rozstrzygał o tytule mistrzowskim.

Gwardia zaczęła bardzo mocno i skutecznie i już po kilku minutach prowadziła 4:1. Drużyna z Nowogardu w pierwszym okresie gry wypracowała sobie kilka sytuacji jednak w ostatniej fazie rozgrywanych akcji zawodziła skuteczność. Działo się tak głównie za sprawą bramkarza koszalińskiej drużyny, który fantastycznymi interwencjami ratował swój zespół przed utratą goli. Miał on jednak po drugiej stronie godnego sportowego adwersarza w osobie Piotra Wojciechowskiego, nowogardzkiego bramkarza, który swoimi paradami wywołał nie tylko burzę oklasków ale także natchnął swój zespół do dalszej walki. Przyniosło to spodziewany efekt i do przerwy drużyna Handball Nowogard zdołała doprowadzić do remisu 4:4. Tak niski wynik to przede wszystkim zasługa obu bramkarzy, którzy wznosząc się na wyżyny swoich umiejętności dokonywali rzeczy niemożliwych.

W drugiej połowie finałowego spotkania oba zespoły były już znacznie skuteczniejsze i zaczęły w końcu padać tak upragnione przez kibiców bramki. Po stronie Koszalina celnymi rzutami popisywał się Janusz Trybalski, który ostatecznie został najskuteczniejszym zawodnikiem turnieju (22 bramki), a po stronie Nowogardu skutecznie punktował Jarosław Galus, który zadbał o skuteczność nowogardzkiej drużyny. Poziom meczu do samego końca był bardzo wyrównany więc na minutę przed końcem spotkania nikogo nie zdziwił wynik 12:11 dla drużyny Handball Nowogard. Wtedy to nastąpił splot wydarzeń, który zdecydował ostatecznie o zwycięstwie jednej z drużyn: szczypiorniści z Nowogardu, prowadząc jedną bramką, zdołali wywalczyć rzut karny. Na siódmy metr podszedł niezawodny w tym turnieju Bartosz Zdanowicz. Wszyscy spodziewali się, że to będzie kolejny piękny i mocny rzut, nie dający żadnych szans bramkarzowi z Koszalina, jednak z niewiadomych powodów rozgrywający z Nowogardu postanowił pokonać Pawła Zienowicza bardzo artystycznym lobem. Ponad dwumetrowy bramkarz nie dał się jednak nabrać na tę sztuczkę i łapiąc pewnie piłkę zdołał wyprowadzić kontrę. Jednak brak precyzji zawodników z Koszalina i dobra gra w obronie oldbojów z Nowogardu pozwoliły tym ostatnim przejąć piłkę i wyprowadzić własną kontrę, którą skutecznie wykończył Jarosław Galus. 13:11!!! Ostatni gwizdek i oto syrena końcowa oznajmiła wszystkim, że triumfatorem V Ogólnopolskiego Turnieju Oldbojów została drużyna gospodarzy Handball Nowogard.

Trzecie miejsce zajęła drużyna Dąbie Szczecin, która w bezpośrednim pojedynku o tą lokatę zremisowała z zespołem z Wielunia i tym sposobem tylko lepsza różnica bramek z innych spotkań zdecydowała, że zawodnicy z Dąbia triumfowali na ostatnim miejscu podium.

Po turnieju nastąpiło uroczyste wręczenie pucharów za osiągnięcia drużynowe oraz rozdanie nagród indywidualnych dla najlepszych zawodniczek i zawodników. Nagrody wręczali Wicestarosta Powiatu Goleniowskiego Pan Tomasz Kulinicz, który był współfundatorem statuetek, oraz Pani Zuzanna Słupecka, menadżer ośrodka „Relaks” w Międzywodziu.

WYNIKI TURNIEJU:

KOBIETY

Relax Świdwin – AZS Koszalin 9:21
AZS Koszalin – Pogoń Szczecin 15:11
Relax Świdwin – Pogoń Szczecin 12:21

MĘŻCZYŹNI

Handball Nowogard – MKS Wieluń 19:11
Gwardia Koszalin – Dąbie Szczecin 17:12
Handball Nowogard – Handball Golczewo 24:6
MKS Wieluń – Dąbie Szczecin 13:13
Gwardia Koszalin – Handball Golczewo 19:12
Handball Nowogard – Dąbie Szczecin 20:16
Gwardia Koszalin – MKS Wieluń 12:10
Handball Golczewo – Dąbie Szczecin 10:29
Handball Nowogard – Gwardia Koszalin 13:11
MKS Wieluń – Handball Golczewo 20:10

Wyróżnienia:

NAJLEPSZA ZAWODNICZKA TURNIEJU: Marta Szostakowska
NAJLEPSZY ZAWODNIK TURNIEJU: Piotr Zubowicz

Handball Nowogard

avatar

Nadesłane do Redakcji

Autorem jest osoba podpisana pod artykułem. Jeżeli chciałbyś aby Twój artykuł znalazł się na portalu po prostu wyślij go na nasz redakcyjny adres redakcja@wnowogardzie.pl