Handball Nowogard ogrywa Gwardię!

W niedzielę 11 listopada odbył się kolejny mecz piłkarzy ręcznych w ramach organizowanych przez Zachodniopomorski Związek Piłki Ręcznej MISTRZOSTW WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO w kategorii JUNIOR MŁODSZY. […]

W niedzielę 11 listopada odbył się kolejny mecz piłkarzy ręcznych w ramach organizowanych przez Zachodniopomorski Związek Piłki Ręcznej MISTRZOSTW WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO w kategorii JUNIOR MŁODSZY. Drużyna Handball Nowogard podejmowała KS PR Gwardię Koszalin. Mecz zakończył się efektownym zwycięstwem naszej drużyny 29:23.

Spotkanie od początku rozgrywane było pod dyktando gospodarzy, którzy po kilku efektownych akcjach już po kilku minutach prowadzili 6:1. Goście w pewnym momencie wzięli się za odrabianie strat, ale zespół z Nowogardu nie pozwolił się wyprzedzić i do przerwy na tablicy świetlnej widniał wynik 18:14.

Druga połowa spotkania przedstawiała podobny obraz jak pierwsza. Podopieczni Bartosza Zdanowicza sukcesywnie punktowali drużynę z Koszalina, która w pewnym momencie zbliżyła się do wyniku piłkarzy ręcznych z Nowogardu, ale po kilku efektownych akcjach Nowogardzianie znów odskoczyli na bezpieczną odległość. W szczególności na uwagę zasługują parady bramkarza Handball Nowogard Szymona Jaklińskiego z końcówki spotkania, którymi bardzo efektownie i skutecznie ostudził zapał gości do rzucania bramek i definitywnie „podciął im skrzydła”.

Licznie zgromadzona i żywiołowo oklaskująca oba zespoły publiczność miała okazję po ostatnim gwizdku „sprawiedliwych” zobaczyć taniec zwycięstwa naszych młodych szczypiornistów, którzy w taki właśnie sposób fetowali wygraną z silnym rywalem z Koszalina.
Radość ta jest tym bardziej uzasadniona, że dobra postawa w poprzednich spotkaniach jak i dobry wynik tego meczu pozwoliły naszym Juniorom Młodszym na zajęcie II miejsca w grupie po pierwszej rundzie rozgrywek.

Życzymy dalszych sukcesów.

Skład drużyny Handball Nowogard :
Lebiecki Adam, Jankowski Patryk, Królik Konrad, Kubacki Dominik, Suchy Sebastian, Razik Karol, Fedeńczak Dawid, Królik Paweł, Baranowski Maciek, Jakliński Szymon, Baranowski Damian, Kuberski Maciek, Lewandowski Adam, Kopiecki Wojciech

Maciej Błażewicz
Handball Nowogard

foto: Stanisław Błażewicz

avatar

Nadesłane do Redakcji

Autorem jest osoba podpisana pod artykułem. Jeżeli chciałbyś aby Twój artykuł znalazł się na portalu po prostu wyślij go na nasz redakcyjny adres redakcja@wnowogardzie.pl