Kibicowskie wydarzenie sezonu

Drugiego maja, w dniu flagi narodowej, w przerwie między kolejnymi grillami i ogniskami Pomorzanin podejmie u siebie Spartę Węgorzyno. Teoretycznie nic niezwykłego, ot kolejny mecz […]

Drugiego maja, w dniu flagi narodowej, w przerwie między kolejnymi grillami i ogniskami Pomorzanin podejmie u siebie Spartę Węgorzyno. Teoretycznie nic niezwykłego, ot kolejny mecz ligowego średniaka z drużyną walczącą o awans. Jest jednak pewien szczegół wyróżniający ten mecz, dosyć istotny…

O atmosferę na nowogardzkim stadionie dba grupa Young Boys’13. I to właśnie na mecz ze Spartą przypada dwulecie tej grupy. Jak wyjątkowe to spotkanie świadczyć może choćby rekordowa ilość plakatów rozwieszonych w Nowogardzie z okazji tego pojedynku. Jak zapowiadają YB’13 specjalnie na ten mecz zostanie przygotowana oprawa jakiej na stadionie w Nowogardzie jeszcze nie było.

Do końca sezonu pozostało jeszcze aż 8 kolejek jednak ścisk panujący w czubie tabeli jest tak duży że takie mecze jak ten ze Spartą po prostu należy wygrywać. Wprawdzie Pomorzanin ostatnimi wpadkami z Polonią i Morzyckiem mocno popsuł statystyki meczów u siebie jednak to wciąż nowogardzka drużyna jest faworytem. Forma obu drużyn przypomina jednak sinusoidę wiec w sobotnim spotkaniu możliwy jest właściwie każdy wynik.

Gwarancja emocji i walki w jednym z ostatnich meczów sezonu, walka o awans, dwulecie grupy Young Boys’13. Jeśli to dla wciąż za mało by przyjść na stadion to ostatnim magnesem powinna być pogoda. Zapowiada nam się ciepłe (w granicach 15 °C) i bezdeszczowe popołudnie. A więc cytując facebookowy profil Kibicowskiego Nowogardu: „Możemy Wam zagwarantować, że ten dzień utkwi Wam w pamięci i będziecie go miło wspominać!”

POMORZANIN NOWOGARD – Sparta Węgorzyno
Sobota 2 Maja, godz. 16.00
Stadion Miejski przy ul. Wojska Polskiego, Nowogard

Cezary Wierzyński

avatar

Redakcja