Trójka najlepsza! Ekoturniej szkół podstawowych

DSCN9853

Dnia 15 maja 2014 r. na hali sportowej w SP nr 1 w Nowogardzie odbył się „ Miejsko-Gminny Ekoturniej Szkół Podstawowych”. W konkursie wzięło udział 10 szkół podstawowych gminy Nowogard. Były to SP nr 1 Nowogard, SP nr 2 Nowogard, SP nr 3 Nowogard, SP nr 4 Nowogard, SP Wierzbięcin, SP Orzechowo, SP Błotno, SP Strzelewo, SP Żabowo, SP Długołęka. Konkurs towarzyszy Festiwalowi Filmów Ekologicznych EKOFILM im. Macieja Łukowskiego już po raz drugi. Celem konkursu jest rozpowszechnianie wiedzy ekologiczno-przyrodniczej, pobudzanie aktywności twórczej oraz propagowanie zdrowej rywalizacji.

W skład grup turniejowych wchodziła 5 osobowa drużyna ekologów, którzy brali udział w konkurencjach wiedzowych i sportowych, 3 osobowa drużyna plastyków, która wykonywała pracę przestrzenną oraz 10 osobowa drużyna kibiców, która reprezentowała transparent i okrzyk o tematyce ekologicznej.

Komisja, w skład, której wchodzili przedstawiciele Urzędu Miejskiego oraz CZG R XXI w Nowogardzie oceniała wiedzę ekologiczno-przyrodniczą, konkurencje sportowe, pracę „ Drugie życie odpadów”, transparent i okrzyk o tematyce ekologicznej. Nasza szkoła spisała się rewelacyjnie i stanęła na najwyższym podium, zajmując I miejsce . A oto miejsca laureatów:

I miejsce SP nr 3 Nowogard
II miejsce SP Wierzbięcin
III miejsce SP nr 2 Nowogard

Dyplomy oraz nagrody zostaną wręczone na podsumowaniu festiwalu w NDK 23 maja 2014 r. Opiekun grupy- A. Białczak dziękuje całej 18 osobowej drużynie za uzyskanie tak świetnego wyniku, a nauczycielom za podsuwanie ciekawych pomysłów, które zostały wykorzystane w części artystycznej.

Tagi: ,
avatar

Nadesłane do Redakcji

Autorem jest osoba podpisana pod artykułem. Jeżeli chciałbyś aby Twój artykuł znalazł się na portalu po prostu wyślij go na nasz redakcyjny adres redakcja@wnowogardzie.pl