Zwycięstwo Handball Nowogard w Świdwinie

W ubiegłą sobotę zespół Handball Nowogard był uczestnikiem I Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Ręcznej o Puchar Burmistrza Świdwina. W imprezie w kategorii mężczyzn wzięli udział Gwardia Koszalin, „Dąbie” Szczecin, Handball Szczecinek, Tęcza Kościan oraz MKS Wieluń, natomiast w kategorii kobiet Pogoń Szczecin, AZS Koszalin oraz gospodarz Relax Świdwin.

W kategorii kobiet mecze toczyły się systemem „każdy z każdym”, a zwyciężyła drużyna AZS Koszalin, na drugim miejscu uplasował się zespół Pogoń Szczecin, na trzecim stopniu podium stanął Relax Świdwin.

Kategoria mężczyzn była podzielona na dwie grupy. Zespół z Nowogardu w pierwszym meczu spotkał się z drużyną Tęczy Kościan, gdzie po trudnym i zaciętym spotkaniu do ostatnich sekund Handball Nowogard zremisował 11:11. Taki wynik dawał jeszcze szansę na walkę o finał, choć wszystko zależało od nas. Do następnego meczu musieliśmy podejść jeszcze bardziej skoncentrowani i wygrać jak największą liczbą bramek, ponieważ wiedzieliśmy, że ich liczba będzie istotna w walce o finał.

Kolejny mecz, przeciwko MKS Wieluń zaczął się perfekcyjnie. Wyszliśmy szybko na prowadzenie i w 5 minucie było już 6:1 dla Handball Nowogard. W bramce nie do pokonania był niezawodny „Mazi” – Piotr Wojciechowski, który pięknymi paradami zniechęcał rywali do kolejnych rzutów. Handball grał jak z nut. Funkcjonował szybki atak, w którym niezawodny okazał się Zygmunt Zamara. Spotkanie zakończyło się wynikiem 19:4 dla Nowogardzian. Niestety nie byliśmy jeszcze pewni gry w finale. Musieliśmy czekać na wynik meczu Tęcza Kościan – MKS Wieluń. Po ostatnim gwizdku sędziego Kościan wygrał tylko różnicą 8 bramek i mogliśmy przygotowywać się do finału.

Mecz finałowy zawsze powoduje szybsze bicie serca, a rywalizacja z drużyną Gwardii Koszalin powoduje emocje do końca. Tak było i tym razem, bo do przerwy na tablicy widniał wynik 3:2 dla Handball Nowogard. W drugiej połowie na parkiecie było nerwowo, nikt nie odpuszczał, walka toczyła się bramka za bramkę. W końcowych minutach drużyna z Koszalina wyszła na prowadzenie. Sekundy mijały nieubłaganie, Gwardia wygrywała 6:5, nam pozostało kilka sekund. Chwilę przed końcowym gwizdkiem nasz zawodnik został sfaulowany i sędzia podyktował rzut wolny bezpośredni. Zespół z Koszalina zaczął świętowanie, ale jak się po chwili okazało za wcześnie, ponieważ rzut wykorzystał Paweł Stępniak i doprowadził do remisu. Sędziowie prowadzący spotkanie ustalili, że o zwycięstwie zadecydują rzuty karne. Emocje sięgały zenitu, publiczność ucichła, by po chwili na cześć zespołu Handball Nowogard, spadł deszcz braw od publiczności, ponieważ nasz zespół okazał się zwycięzcą rzutów karnych i całego turnieju. Drużyna wróciła z Pucharem Burmistrza oraz nagrodą indywidualną dla Najlepszego Bramkarza Piotra Wojciechowskiego.

Skład drużyny Handball Nowogard: Piotr Wojciechowski, Artur Włodarczyk, Paweł Stępniak, Bartosz Jurkiewicz, Zygmunt Zamara, Szymon Koc, Piotr Machut, Maciej Błażewicz, Michał Błażewicz, Wiesław Piotrowicz.