8 kierujących… wyeliminowanych z ruchu drogowego

6 kierujących z promilami i 2 kierujących pod wpływem środków odurzających to wynik min. wtorkowych działań pn. „Bezpieczna Gmina” realizowanych przez dzielnicowych i policjantów z drogówki z Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie.

W miniony wtorek (04.05.2021 r.) po godz. 5:00 dzielnicowi i policjanci z ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie przeprowadzili na terenie Gminy Goleniów działania pn. „Bezpieczna Gmina”.

Na pierwszego nietrzeźwego kierującego policjanci nie musieli czekać długo, bowiem już po godz. 6:00 w miejscowości Żółwia Błoć ujawnili 36-letnią mieszkankę Gminy Nowogard, która w podróż VW Golfem wybrała się posiadając w organizmie 0,9 promila alkoholu.

(…)

Rekordzistką niechlubnego bilansu okazała się 41-letnia rowerzysta z Gminy Nowogard, która na podróż rowerem udała się posiadając w organizmie ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Schowek01

Policjanci przypominają, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia i zakaz prowadzenia samochodów. Ponadto sąd obowiązkowo orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy prowadziła w stanie nietrzeźwości, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem pod wpływem alkoholu.

Kierowco! Pamiętaj, nie ma bezpiecznej ilość alkoholu za kierownicą!

mł.asp. Anna Dygas

 

Więcej…

 

avatar

RJZ

Redaktor