Koronawirus i szczepienia

Ministerstwo Zdrowia 15 stycznia potwierdziło 7795 nowych zakażeń koronawirusem w Polsce. Niestety, zmarło też 386 kolejnych osób chorych na covid-19.

Więcej…

 

Cały czas mamy dużą liczbę zgonów, co świadczy o tym, że jest duża liczba niedoszacowanych przypadków. A to z kolei jest powiązane z wieloma aspektami.

W wielu przypadkach ludzie ukrywają chorobę, nie zgłaszają się do badań, a jak się zgłaszają, to starają się utajniać wyniki, żeby nie iść na izolację a rodzina, żeby nie szła na kwarantannę. Z tego powodu, sytuacja jest trudna do opisania, bo do końca nie wiemy, ile mamy zachorowań. Jedyne pewne dane dotyczą liczby hospitalizacji i zgonów.

(…)

Nie mówmy więc o żadnym hamowaniu przez szczepienia, tylko mówmy o tym, że w dalszym ciągu działania prewencyjne są niezbędne, ponieważ nie ma innej możliwości redukcji liczby zachorowań. Żadna inna metoda nie działa. A szczepień na masową skalę na razie nie ma. Jak będą szczepienia na taką skalę, o której mówimy, czyli na przykład zaszczepionych zostanie 10 milionów Polaków w ciągu 3 miesięcy, to wtedy będzie można mówić o hamowaniu epidemii szczepieniami.”

(…)

Schowek01

Więcej na: https://gs24.pl/dr-pawel-grzesiowski-kiedy-spoleczenstwo-widzi-chaotyczne-dzialania-bez-jasnego-uzasadnienia-to-traci-zaufanie-do-wladz/ar/c1-15391857

Są ograniczenia, nadzieja w szczepieniach.

Ale są problemy. Jak do nich dotrzemy?”

Szczepienie w Nowogardzie?

Rozpoczęła się rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Od 22 stycznia rozpocznie się rejestracja osób powyżej 70 roku życia. Szczepienia dla zarejestrowanych seniorów mają rozpocząć się od 25 stycznia.

Szczepienia będą się odbywać w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Rejonowym (ul. Wojska Polskiego 7), punkcie szczepień przy ul, Bankowej 3a i punkcie szczepień przy ul. Dworcowej 2.

Zakładając nawet 50 osób szczepionych w ciągu tygodnia w jednym punkcie (Min. Zdr. zapewniało tylko 30 osób zaszczepionych w 1 punkcie szczepień), aby zaszczepić 15 tys. chętnych upłynie… 300 tygodni (6 lat)!

 

avatar

RJZ

Redaktor