Czy wiadomo kto powinien sprzątać i naprawiać wszystko na chodnikach ul. 15 lutego i 700 lecia? Dlaczego chodnik od ul. 3 Maja w kierunku ratusza jest utrzymany inaczej?
Wybudowanie chodników, parkingów (utwardzenie nawierzchni, wykonanie studzienek, krawężników…), jak i późniejsze ich utrzymywanie w dobrym stanie, należy do właścicieli posesji? Kto jest właścicielem chodników i krawężników oraz zieleni na ul. 15 lutego i 700 lecia? Kto odpowiada za czystość i porządek w tych miejscach? Zarządca nieruchomości, czyli zarząd spółdzielni mieszkaniowej, zarząd wspólnoty mieszkaniowej czy gmina?
Jeśli właścicielem lub zarządcą tych miejsc jest gmina, to dlaczego w nich jest tak, jak to widać na zdjęciach? Kto powinien ustawiać i opróżniać kosze na śmieci i dbać o zieleń przychodnikową (przydrożną)?
11 kwietnia br., odbyło się spotkanie burmistrza Nowogardu z sołtysem Sołectwa Olchowo – w sprawie obowiązku utrzymywania czystości drogi powiatowej nr 6 oraz niezwłocznego jej uprzątnięcia wraz z odchwaszczeniem pasa drogowego.
Dlaczego chodnik od ul. 3 Maja w kierunku ratusza jest utrzymany inaczej?Czy w sprawie ul. 15 lutego i ul. 700 lecia także ktoś powinien się spotkać z burmistrzem i porozmawiać o tych petach przy krawężniku i tych nierównościach nawierzchni chodnika?
Przechodnie zastanawiają się nad zmianą tras spacerów i przemarszów wykonywanych w celach czysto handlowych.