Podpisanie umowy na odbiór odpadów…

5 stycznia 2021 r., burmistrz Nowogardu, Robert Czapla podpisał umowę z prezesem Zakładu Usług Komunalnych, Elżbietą Smolińską.

Z umowy wynika, że dwa kolejne lata odbieraniem odpadów (śmieci) od mieszkańców gminy Nowogard będzie zajmować się miejscowy Zakład Usług Komunalnych. Za odbiór odpadów (śmieci) od mieszkańców całej gminy oraz dostarczenie ich do Regionalnego Zakładu Gospodarowania Odpadami w Słajsinie gmina przez najbliższe dwa lata zapłaci firmie ok. 4,8 mln zł. ZUK jest zobowiązany do zapewnienia pojemników (kontenerów) na poszczególne frakcje odpadów.

Burmistrz poinformował, że mieszkańcom gminy zostały przekazane broszury. Wynika z nich, jak segregować i gdzie… co wyrzucać. Aktualnie mieszkańcy gminy Nowogard za odbiór śmieci przez ZUK muszą zapłacić 22 zł miesięcznie od osoby. Radni uchwalili, że osoby nie wywiązujące się z tego będą płacić 88 zł. Jest w urzędzie referat do spraw gospodarki odpadami, gdzie można uzyskać wszystkie potrzebne informacje. Dodatkowe informacje, tel. 91 578 53 55 lub 91 578 53 60

P1400783 P1400786 P1400788

Burmistrz Nowogardu, Robert Czapla powiedział także: „Musimy się tego wszyscy nauczyć i być proekologiczną społecznością”.

 

avatar

RJZ

Redaktor