Podsumowanie ferii zimowych w MBP pod hasłem „poznajemy zawody”

Ferie zimowe, które są wyczekiwane przez wszystkie dzieci dobiegły końca. Jak co roku, Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego w Nowogardzie zorganizowała cykl zajęć, które rozpoczęły się 13 lutego.

Chętne dzieci (będące w wieku 6 lat i więcej) spotykały się przez dziesięć dni. Był to czas przyjemnie spędzony w aktywny sposób wśród rówieśników. Celem ferii w bibliotece było wypełnienie czasu wolnego dzieciom a przede wszystkim popularyzacja książek i czytelnictwa. W tym roku odbyło się wiele ciekawych spotkań edukacyjnych „poznajemy zawody”. Z tej okazji zaprosiliśmy policjantkę, żołnierzy, leśnika, strażaków oraz pracownice CZG R-XXI. Formy pracy były różnorodne (głośne czytanie, pogadanki edukacyjne, zajęcia plastyczne z kolorowym papierem, zagadki słowne, zabawy przy muzyce z tunelem animacyjnym KLANZA oraz zabawy integracyjne).

Każdy dzień miał swój temat przewodni. 14 lutego z okazji Walentynek zajęcia przeprowadzone były na podstawie książki pt. „Przepis na miłość”. Na spotkaniu z policjantką sierżant Natalią Brzezińską – Dolatowską dzieci dowiedziały się jak zachować bezpieczeństwo w czasie zabaw zimowych. Niezwykle ciekawy był dzień w którym żołnierze 5 Pułku Inżynieryjnego w Szczecinie opowiadali o swojej pracy zawodowej. Przedstawili uczestnikom sprzęt saperski, dzieci mogły przymierzyć kamizelkę kuloodporną oraz wsiąść do pojazdu Patrol Saperski. W drugim tygodniu ferii leśniczy Marek Haiser przeprowadził ciekawą pogadankę na temat sensowności dokarmiania ptaków w czasie zimy. W środę 22 lutego wspólnie odwiedziliśmy budynek Straży Pożarnej w Nowogardzie. Uczestnicy z wielkim zainteresowaniem oglądali eksponaty z izby pamięci oraz pokaz wozu i sprzętu strażackiego. Natomiast w przedostatnim dniu dzieci odwiedziły Regionalny Zakład Gospodarowania Odpadami w Słajsinie.

Zajęcia w których przez dwa tygodnie wzięło udział 480 uczestników prowadziła Ewelina Kamińska oraz Danuta Matuszewska z Działu Dla Dzieci i Młodzieży. Serdecznie dziękujemy zaproszonym gościom za pomoc w organizacji akcji „FERIE ZIMOWE 2017 w MBP” oraz Piekarni-Cukierni Saturn za poczęstunek!

Wartym podkreślenia jest fakt, że wszystkie filie MBP (Błotno, Dąbrowa, Strzelewo, Wierzbięcin, Żabowo, Os. Bema) organizowały przez dwa tygodnie ciekawe zajęcia czytelniczo-plastyczne, a także odbyły się spotkania z zaproszonymi gośćmi. Dzieci brały udział w zabawach, grach stolikowych, quizach i bajkowych kalamburach.

2830 2851 2756 2543

3026

avatar

RJZ

Redaktor