Festiwal Twórczości Starszych Panów

Do 1 lutego 2014 roku przyjmowane będą zgłoszenia do udziału w I Ogólnopolskim Festiwalu Twórczości Starszych Panów, który odbędzie się w Nowogardzie w dniach 15-16 […]

Do 1 lutego 2014 roku przyjmowane będą zgłoszenia do udziału w I Ogólnopolskim Festiwalu Twórczości Starszych Panów, który odbędzie się w Nowogardzie w dniach 15-16 lutego 2014. Inicjatywa skierowana jest do zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych, wykonujących muzykę na żywo. Honorowy patronat nad imprezą objęła Korporacja Rodzinna PrzyWas, utworzona przez Monikę i Grzegorza Wasowskich, Konstantego Przyborę i Annę Marię Goc.

Pośród dźwięków codziennej popkultury giną prawdziwe perły – piękne teksty, szczere emocje, dobre kompozycje. Polska piosenka współczesna, choć zakorzeniona w prawdziwej poezji Wielkich, często od korzeni ucieka w banał, kicz, fałsz.

Ogólnopolski Festiwal Twórczości Starszych Panów chce ocalać te perły, które nie tylko nie zgubiły się w codziennym szumie medialno-multimedialnym, ale których serca ciągną do pięknych wzorców, do prawdziwych przeżyć.

Inicjatywa skierowana jest do zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych, bo przecież jeżeli kochać, to nie indywidualnie. Udział w Festiwalu ma zainspirować wykonawców do sięgania po perły polskiej piosenki, ale także do maksymalnej szczerości przekazu, stąd regulaminowy zakaz korzystania z playbacku i pół-playbacku. Wszystko po to, by w zalewie bylejakości ocalać tę wyjątkowe przestrzenie, które każdy nosi w sercu; przestrzenie, w których mogą wyrastać zmierzchy i kawiarenki „Sułtan”…

Ze wszystkich zgłoszeń, które do 1 lutego nadesłane zostaną do Biura Organizacyjnego, Komisja Kwalifikacyjna wyłoni uczestników Festiwalu. Podczas dwóch festiwalowych dni zespoły rywalizować będą o tytuł laureata imprezy, statuetkę Połaci oraz uczestnictwo w koncercie finałowym i występ w towarzystwie gwiazd zaproszonych do udziału w imprezie.

Honorowy patronat nad imprezą objęła Korporacja Rodzinna PrzyWas, a wśród patronów imprezy znajdują się między innymi Kurier Szczeciński i TVP Szczecin.

Regulamin i karta zgłoszeniowa dostępne na stronie NDK

avatar

Nadesłane do Redakcji

Autorem jest osoba podpisana pod artykułem. Jeżeli chciałbyś aby Twój artykuł znalazł się na portalu po prostu wyślij go na nasz redakcyjny adres redakcja@wnowogardzie.pl