Stal spróbuje zdobyć twierdzę Nowogard

Już w najbliższą sobotę Pomorzanin Nowogard podejmie u siebie Stal Lipiany. I choć to określenie oklepane to tutaj pasujące idealnie: jest to niewygodny rywal. Dla […]

Już w najbliższą sobotę Pomorzanin Nowogard podejmie u siebie Stal Lipiany. I choć to określenie oklepane to tutaj pasujące idealnie: jest to niewygodny rywal. Dla Stali też jednak nie będzie to łatwy mecz. Po ponad 80 kilometrowej podróży zawitają na twierdzę przy ul. Wojska Polskiego gdzie Pomorek w tym sezonie tylko wygrywa.

Stal to klasyczna drużyna środka tabeli. Piłkarze z Lipian rzadko wybijają się ponad ligową szarzyznę zajmując bezpieczne miejsca w środku ligowej tabeli. To jednak bardzo solidna drużyna dla której to już 8 sezon z rzędu na tym poziomie rozgrywkowym. Dla piłkarzy i kibiców z Lipian ten sezon zaczął się naprawdę dobrze- po ośmiu kolejkach Stal zajmuje drugie miejsce w tabeli.

Nieco trudniej ocenić grę Pomorzanina. Drużyna celuje w awans do IV ligi i szczególnie wyniki u siebie te ambicje odzwierciedlają- Pomorek u siebie wciąż nie stracił punktu a rywale w czterech meczach strzelili im tylko jedną bramkę, najmniej w całej lidze. Gorzej wyglądają statystyki wyjazdowe: Nowogardzianie pokonali wprawdzie groźną Gavię jednak przegrali w prestiżowym pojedynku z Polonią i w spotkaniu z rywalem w walce o awans, Morzyckiem Moryń. W ostatniej kolejce również zgubili punkty w Węgorzynie. Także dzięki temu wynikowi Stal wyprzedziła Pomorzanin w tabeli.

Obydwie drużyny doskonale się znają, w ostatnich sezonach Pomorek spotykał piłkarzy z Lipian na swojej drodze niemal co sezon- poza sezonami w których Pomorzanin spadał klasę niżej. Po roku jednak zawsze wracał i grał ze Stalą po raz kolejny. Po ostatniej rocznej banicji z sezonu 11/12 Pomorzanin spotkał się ze Stalą w lidze czterokrotnie. Bilans tych spotkań jest remisowy. Raz wygrała Stal, dwukrotnie padł remis. Raz wygrał Pomorzanin, było to efektowne 5:1 odniesione niemal dokładnie dwa lata temu w Nowogardzie. Bilans bramkowy tych spotkań jest minimalnie na korzyść Nowogardu (8:5)

Pojedynek o miano wicelidera szczecińskiej okręgówki nie zostanie jednak rozegrany przy bezchmurnym niebie. Prognozy mówią o 18 °C i deszczu. Kibice wybierający się w sobotnie popołudnie na stadion przy ul. Wojska Polskiego 41 powinni wyposażyć się w parasole. Pogoda nie powinna jednak odstraszyć kibiców gdyż pojedynek zapowiada się naprawdę emocjonująco.

POMORZANIN NOWOGARD – Stal Lipiany
Sobota 11 Października, godz. 15.00
Stadion Miejski przy ul. Wojska Polskiego, Nowogard

avatar

Nadesłane do Redakcji

Autorem jest osoba podpisana pod artykułem. Jeżeli chciałbyś aby Twój artykuł znalazł się na portalu po prostu wyślij go na nasz redakcyjny adres redakcja@wnowogardzie.pl